Zadávanie ponúk do informačných systémov vo verejnom obstarávaní

Zadávanie ponúk do informačných systémov vo verejnom obstarávaní

 
Základné ukazovatele prímestskej autobusovej dopravy

Základné ukazovatele prímestskej autobusovej dopravy od 1.1.2019

Objednané kilometre

Prepravení cestujúci

Úspora CO2 v kg

 
Mami Oci

Mami Oci

 

24. október 2017

BikeKIA prilákala takmer 100-tisíc cyklistov

 

Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

Žilina 24. október 2017

Jedinečná cyklotrasa spájajúca hrady Budatín a Strečno prilákala počas tohto roka už 90 188 cyklistov. Záver cyklosezóny patril na BikeKII Hradnej cyklojazde, ktorú v sobotu 21. októbra aj napriek nepriaznivému počasiu absolvovali bajkeri v smere z Vodného diela Žilina až na hrad Budatín, kde prebiehal už siedmy ročník Budatínskeho rínku. „Táto trasa je veľmi obľúbená najmä pre jej nenáročný terén, asfaltujeme ju v spolupráci s naším partnerom spoločnosťou Kia Motors Slovakia s cieľom umožniť lepší rozvoj cyklistike. Tá dnes výrazne naberá na záujme a v Žilinskom kraji sa pre ňu snažíme vytvoriť priestor, kde sa dá bicyklovať bezpečne. Svedčí o tom aj záujem na našej BikeKII. Najvyťaženejšia bola, samozrejme, v lete, najviac cyklistov ňou prešlo v júli, a to viac ako 17-tisíc,“ informoval žilinský župan Juraj Blanár. 

Cieľom kraja je okrem BikeKIE vyasfaltovať aj chodník po ľavej strane Váhu. „V budúcom roku chceme začať s budovaním trasy, ktorá by smerovala z Budatína na Vodné dielo, jedno z najkrajších miest na relax i šport tu v krajskom meste,“ doplnil predseda ŽSK. Podľa jeho slov má župa vypracovanú cyklostratégiu počítajúcu s výstavbou hlavných tranzitných ťahov. „Dva najväčšie projekty sú práve na ťahu okolo Váhu. Prvý je smerom z Budatína na Bytču po hranicu s Trenčianskym krajom a druhý smerom zo Strečna do Vrútok. Na tieto trasy by sa mali napájať ďalšie dve veľmi silné cyklotrasy z kysuckej a rovnako rajeckej strany a mali by pokračovať až na Oravu do Kraľovian a potom na Važec v Liptove,“ priblížil J. Blanár.

Lenka Záteková
hovorkyňa ŽSKSpodná navigácia

Aktualizácia: 06.11.2017

Sekcie


Jazykové verzie webstránky