Ako počúvať hudbu, aby som mal z toho čo najväčší pôžitok

Prítomní seniori si z krásnej a zaujímavej prednášky Mgr. Mariána Lehotského odniesli príjemný zážitok a prejavili záujem o ďalšie stretnutie.

 

 

 

 

Svetoznámy dirigent Herbert von Karajan povedal: “Áno, som hudobník, preto mám rád ticho.“ Tichom neboli prekvapení čadčianskí seniori, ktorí prijali pozvanie Kysuckej knižnice v Čadci, ktorej zriaďovateľom je Žilinský samosprávny kraj, na prednášku s hudobnými ukážkami pod názvom „Ako počúvať hudbu, aby som mal z toho čo najväčší pôžitok“. Pripravil a predniesol ju hudobník a pedagóg Mgr. Marián Lehotský, ktorý vyučuje na ZUŠ Jozefa Potočára v Čadci. Vo svojej prednáške sa pokúsil vysvetliť, ako pôsobí hudba na psychiku a cítenie poslucháča. Porovnával významných hudobníkov, ich životné osudy, historické obdobia, v ktorých žili a tvorili, a taktiež ich hudobnú tvorbu. Predstavil rôzne hudobné publikácie a potom si už účastníci mohli vychutnať pôsobivé hudobné ukážky. Prítomní seniori si z krásnej a zaujímavej prednášky odniesli príjemný zážitok a prejavili záujem o ďalšie stretnutie.

Hudba dokáže rozohnať tmu, vytrhnúť nás zo smútku, strachu, pesimizmu, priniesť nám radosť zo života, pocit šťastia z toho, že existujeme, že sme tu a teraz, bez nej by bolo ľudské srdce neobývanou planétou“ – odkaz Jóna Kalmana Stefánssona napĺňa Kysucká knižnica v Čadci realizovanými hudobnými podujatiami a aktivitami.

KK
Kysucká knižnica v Čadci
Z. Hrdková
Ul. 17. novembra 1258
02201 Čadca


Spodná navigácia

Aktualizácia: 20.09.2017

Sekcie


Jazykové verzie webstránky