14. JANUÁR 2015

Akčný január v domovoch sociálnych služieb

 

 

Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja 

Žilina , 14. január 2015 

 

Klienti v zariadeniach sociálnych služieb Žilinskej župy sa nenudia ani v zime

V zariadeniach sociálnych služieb v Žilinskom kraji sa nespí zimným spánkom a klienti tieto dni aktívne prežívajú. Dôkazom toho je pestrý program činností, ktoré pripravili zariadenia vo všetkých regiónoch ŽSK na tento mesiac.
Už vo štvrtok 15. januára si klienti DSS Slniečko v Oščadnici vychutnajú pravé zimné radovánky vďaka súťaži v stavaní snehuliakov. Budúci týždeň si zverenci zariadenia pripomenú život starých otcov a mám na podujatí Drápačky po kysucky. O tom, že cvičiť sa dá v každom veku, presvedčia seniori zo zariadenia Horelica v Čadci. Svoj pohybový talent preveria na cvičeniach na fitlopte. 
Veselo budú mať i v žilinskom zariadení SYNNÓMIA na Novoročnej kapustnici a pri prípravách na ples. Klienti zo zariadenia Harmónia zo Žiliny sa zase chystajú na výlet do Rajeckej Lesnej. Cieľom ich cesty bude návšteva Slovenského betlehemu. Exkurzia, ale do Národopisného múzea v Liptovskom Hrádku, čaká aj obyvateľov centra sociálnych služieb EDEN v Liptovskom Hrádku. Milovníci spoločenských kartových hier si zase prídu na svoje v stredu 21. januára 2015 v zariadení sociálnych služieb v Turčiaskych Tepliciach na turnaji v pokri. 
Svoj herecký talent predvedú zamestnanci spolu s klientmi Centra sociálnych služieb Orava v Tvrdošíne. V rámci dramoterapie ich čaká totiž nácvik divadielka „Bublina“, s ktorým sa predstavia na Kubínskych divadelných dňoch. Divadelné predstavenie, tentoraz však z pohľadu divákov, si užijú zase seniori zo Zákamenného. Koncom januára pricestujú do Mestského divadla v Žiline. Fašiangové obdobie inšpirovalo aj Zariadenie pre seniorov v Dolnom Kubíne, ktorí sa chystajú vytvoriť si vlastnoručne vyrobené masky.„Domovy a centrá sociálnej starostlivosti, ktoré patria do pôsobnosti našej župy neposkytujú len ubytovanie, stravovanie a opateru o klientov. Čo je veľmi dôležité, veľký dôraz kladieme aj na ďalšie doplnkové činnosti. Snažíme sa, aby bol život v našich zariadeniach naozaj pestrý, aby mali obyvatelia domovov dostatok možností na športové, kultúrne a spoločenské vyžitie,“ skonštatoval predseda Žilinského samosprávneho kraja Juraj Blanár.