1.apríl 2019

Aj Žilinský samosprávny kraj zasvieti na MODRO

 

 

 

 

 

1.4.2019, Žilina - Žilinský samosprávny kraj (ŽSK) vyjadrí solidaritu ľuďom s autizmom modrým svetlom. Do svetovej i celonárodnej kampane Slovensko svieti na modro sa tento rok zapojí aj Úrad ŽSK a v utorok po zotmení bude budova úradu v Žiline žiariť na modro.

 

Do celonárodnej kampane na podporu ľudí s autizmom sa zapojí aj Žilinský samosprávny kraj. Urobí tak vo večerných hodinách v noci z 2. apríla na 3. apríla modrým vysvietením budovy krajského úradu. Práve 2. apríl vyhlásila OSN za Svetový deň povedomia o autizme. Modré svetlo pomáha zacieliť pozornosť verejnosti na autizmus – vývinovú poruchu, ktorá ovplyvňuje v súčasnosti viac ako 70 miliónov ľudí na celom svete. ,,Chceme aspoň takto symbolicky prispieť k šíreniu vzájomného porozumenia a rešpektu ľudí s autizmom v spoločnosti. Verím, že osveta je jeden zo spôsobov ako zlepšiť život ľudí s týmto ochorením a ich rodín,“ uviedla predsedníčka ŽSK Erika Jurinová.

Modrá farba je symbolom komunikácie, dôvery a zároveň symbolom autizmu. Do kampane sa už niekoľko rokov zapája aj Považské múzeum v Žiline vysvietením národnej kultúrnej pamiatky Budatínskeho hradu na modro. O podporu kampane Žilinská župa zároveň požiadalala všetky organizácie vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti.


Spodná navigácia

Aktualizácia: 01.04.2019

Sekcie


Jazykové verzie webstránky