52. ročník medzinárodného kultúrno- športového podujatia RAJD CHLOSPKI.

Každoročné stretnutie obyvateľov poľsko-slovensko-českého pohraničia.

 

 

 

 

 

V dňoch 20.- 23. februára 2020 sa v poľskej Rajczi uskutočnil 52. ročník medzinárodného kultúrno- športového podujatia RAJD CHLOSPKI.

Toto podujatie je každoročne stretnutím obyvateľov poľsko-slovensko-českého pohraničia. Medzinárodné kultúrno- športové podujatie sa teší obľube medzi tisíckami návštevníkov. Počas víkendu si priaznivci Rajdu môžu zmerať sily v súťažiach v zimných športoch, spoznať kultúru a  zaujímavosti ďalších regiónov a v miestnom amfiteátri sa zabaviť sa na ľudovú nôtu s folklórnymi umelcami.

Žilinský samosprávny kraj a Kysucké kultúrne stredisko v Čadci patria medzi spoluorganizátorov tohto podujatia, ktoré sa každoročne koná v zimnom období. V sobotu počas oficiálneho otvorenia podujatia prítomných hostí pozdravili poľskí predstavitelia, starosta obce Skalité a poslanec zastupiteľstva Žilinského samosprávneho kraja Jozef Cech a riaditeľka Kysuckého kultúrneho strediska v Čadci Silvia Petreková.  Slovensko, a teda Kysuce, reprezentovali Gorol muzička pod vedením Ondreja Rovňana zo Skalitého a FSk Dedovanka z Oščadnice. Nedeľný program pokračoval slávnostnou omšou v kostole sv. Wawrzynca v Rajczi a Karnevalovým sprievodom so sprievodným programom.

Je dôležité aj takouto formou udržiavať priateľstvo prihraničných oblastí susediacich štátov a veríme, že aj ďalší ročník Rajdu Chlopski sa uskutoční v príjemnej priateľskej atmosfére troch národov.

Kysucké kultúrne stredisko v Čadci

 


Spodná navigácia

Aktualizácia: 25.02.2020

Sekcie


Jazykové verzie webstránky