27. február 2018

Bytčianske gymnázium vyvesilo čiernu zástavu na pamiatku Jána Kuciaka

 

Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

Žilina 27. február 2018

 

Gymnázium v Bytči v pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja dnes vyvesilo čiernu zástavu na pamiatku zosnulého Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Škola tak spomína na svojho bývalého žiaka, ktorého neznámy páchateľ chladnokrvne zavraždil v dome vo Veľkej Mači.
„Rodinám a blízkym by som chcela vyjadriť úprimnú sústrasť. Je to obrovská tragédia. Zomreli dvaja mladí ľudia a všetko nasvedčuje tomu, že dôvodom bola investigatívna a poctivá práca Jána Kuciaka. Verím, že kompetentní rýchlo a dôsledne situáciu prešetria a nájdu zodpovedného za tento ohavný čin,“ uviedla predsedníčka ŽSK Erika Jurinová. V samotnom Gymnáziu na Jána spomínajú v dobrom. „Keďže som ho učila angličtinu, poznala som ho osobne a môžem o ňom povedať iba pozitíva. Bol veľmi skromný, svedomitý, čestný a veľmi dobrosrdečný,“ povedala riaditeľka Slavka Sitarčíková.
Žilinský samosprávny kraj je pripravený pomôcť pri prípadných spomienkových podujatiach.
Mŕtve telá novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky Martinu Kušnírovú našla polícia v nedeľu večer.
Mgr. Lukáš Milan
riaditeľ odboru  

 

 


Spodná navigácia

Aktualizácia: 27.02.2018

Sekcie


Jazykové verzie webstránky