Trafená hus v Bábkovom divadle Žilina!

Slávnostná premiéra inscenácie, ktorej sa režijne zhostil Šimon Spišák, sa uskutoční v piatok 16. marca 2018 o 19:00 hod. v Bábkovom divadle Žilina.

 

 

 

 

 

 

Okrem toho, že naša hus je trafená, je samá kosť a koža. Nemá priateľov a navyše je ešte aj nešťastná. Áno, je v depresii. A tak sa jedného dňa rozhodne, že najlepšie bude, keď skončí svoj nezmyselný husací život a nechá sa zožrať. Nebude to však také jednoduché...

Inscenácia Trafená hus, ktorávznikla podľa bábkovej hry Bodaj to hus kopla! úspešnej poľskej dramatičky Marty Guśniowskej, sa s veľkou dávkou humoru dotýka tém ako hľadanie zmyslu života či šťastia, ktoré nás môže stretnúť, keď to najmenej čakáme. A žilinskí bábkari budú prví na Slovensku, ktorí Trafenej husi vdýchnu divadelný život.

Slávnostná premiéra inscenácie, ktorej sa režijne zhostil Šimon Spišák, sa uskutoční v piatok 16. marca 2018 o 19:00 hod. (z dôvodu prebiehajúcich občianskych zhromaždení sme presunuli začiatok premiéry z pôvodnej 18:00 hod. na 19:00 hod.) v Bábkovom divadle Žilina. 
Inscenáciu podporil Poľský inštitút v Bratislave.

Autor: Marta Guśniowska
Preklad: Marián Pecko 
Dramaturgia: Petra Štorcelová
Výprava: Karel Czech
Hudba: Jindřich Čížek
Úprava a réžia: Šimon Spišák
Hrajú: Jozef Abafi, Ján Demko, Barbora Juríčková, Bibiána Tarasovičová, Matej Valašík


Srdečne pozývame!

Plagát

 


Spodná navigácia

Aktualizácia: 13.03.2018

Sekcie


Jazykové verzie webstránky